Vlasová kosmetika

Vlasová kosmetika je důležitou součástí péče o vlasy. Na trhu je nepřeberné množství značek a výrobků a běžný zákazník jen stěží odhadne, co je pro jeho vlasy či vlasovou pokožku skutečným přínosem.

Základní rozdělení vlasové kosmetiky:

Profesionální vlasová kosmetika
Obvykle se prodává v kadeřnických salonech anebo v specializovaných centrech. Obsahuje kvalitní substance, které respektují požadavky každého typu vlasové pokožky či vlasů. Je sice dražší, ale rozhodně se nejedná o marketingový tah. Slibuje kvalitu a originalitu, která je úměrná ceně.

Dermo – kosmetika
Vyznačuje se vysokou tolerancí a to i v případě zvýšené citlivosti pokožky. Základem takové kosmetiky jsou aktivní látky s hypoalergenními vlastnostmi. Typickým znakem dermo kosmetiky je neutrální anebo „žádná“ vůně, čím se zvyšuje její tolerance vůči pokožce. Vonné přísady se používají výjimečně a jen v dávkách nezbytně nutných., její specifiká, neobsahuje parfemaci (anebo jen jemnou) a je nedráždivá. Existuje vícero druhů a obvykle ji seženete v lékárnách.

Lékárenská kosmetika
Velmi často si ji klienti pletou s lékařskou kosmetikou, avšak takový pojem v odborné literatuře neexistuje. Jedná se o přípravky výhradně prodávané v lékárnách, avšak toto místo prodeje je spíše marketingovým tahem firem. Lékárny budí dojem jakéhosi garanta kvality. Je však potřeba si uvědomit, že i v kosmetice, podobně jako v jiných odvětvích, jsou markantní rozdíly v kvalitě. Jinými slovy, ne všechno, co se prodává v lékárnách, je zaručeně kvalitní a slíbený efekt z reklamy může mít daleko k realitě.

BIO a přírodní kosmetika
Výrobky označené jako BIO jsou obecně velmi oblíbené a jejich příznivci mají jistotu v tom, že se při jejich výrobě používají látky čisté a přírodní a lze také předpokládat, že i hypoalergenní. Jenže i mezi „BIO“ kosmetikou jsou propastné rozdíly. Existují přípravky, u nichž podíl organických složek činí méně než polovinu, proto je nejlepším řešením hledat kosmetiku s označením jako Certifikovaná přírodní kosmetika.

Jako přírodní kosmetika jsou často označovány výrobky s obsahem rostlinných výtažků, jejich původ a kvalita však nejsou nijak ověřené a garantováné.

Doporučená profesionální vlasová kosmetika:

 • Kérastase Paris
 • Kléral Laboratories
 • Redken
 • Paul Mitchell

Máte dotaz ke kosmetice, kterou používáte? Napište nám o radu a my Vám rádi pomůžeme s výběrem vhodných výrobků.

5 Responses to Vlasová kosmetika

 1. Dobrý den, mohli byste mi doporučit nějaký přípravek na hydrataci vlasové pokožky? Nemám namysli šampon, jelikož ten už mám (Eucerin 5% urea) a jsem s ním v tomto směru spokojený. Spíš si říkám, jestli neexistuje nějaká hydratační kůra, či něco obdobného.

  Pokožku nemám nemocnou, ale opravdu intenzivně sportuji, následkem čehož se potím a proto i často sprchuji. Navíc jako potápěč trávím xx hodin ve vodě a pokožka je tak ještě více vysušována.

  Jestli mi v tomto směru budete schopni doporučit nějaký produkt, budu velice rád.
  Předem moc děkuji.

 2. Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, zda by tento přípravek mohl skutečně vyřešit vypadávání vlasů? WWW stránky přípravku Asatex
  Děkuji

  • Dobrý den, pane Dvořáku,
   možnosti vědy jsou opravdu nevyzpytatelné, takže v budoucnu je možné asi všechno. V současné době však neexistuje žádný zázračný přípravek, který prokazatelně dokáže vyřešit problém s vypadáváním vlasů. Zajisté je to dáno i různorodostí příčin padání vlasů, individualitou jedince či dalšími faktory, které stav vlasů ovlivňují.
   Obecně máme rezervovaný postoj k přípravkům aplikovatelným externě, jejichž účinky bývají sporné. Jedinou současnou látkou, která je zařazena do skupiny léků (účinek ověřen klinickými testy) je Minoxidil, k dostání pod obchodním názvem Regaine (Rogaine) nebo Neocapil. U této látky byla prokázána účinnost – přirozeně pouze do doby používání a podle zkušeností funguje jen omezenou dobu (zhruba 2 – 3 roky). Dáváme přednost spíše přípravkům aplikovatelným vnitřně (orálně) anebo jejich kombinací s používáním vlasových tonik za spoluúčasti masáže vlasové pokožky.
   Na sérum Asatex nemáme žádné reference od klientů.

   Hair Centrum Praha

 3. Dobrý den, na základě účinků kosmetiky z mrtvého moře, jsem si vyrobila domácí sprej z mořské soli a vody (150ml vody a cca170g soli), na druhou stranu přemýšlím, zda si vlasy nepoškodím, když některá kosmetika chrání před mořskou solí. Jsou v mí potřebné minerály, ale jaký prostředek neškodí vlasům? Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>